Czy uprawianie piłki wodnej jest drogie?

Czy uprawianie piłki wodnej jest drogie?

Praktykowanie piłki nożnej w wodzie może być świetnym sposobem na utrzymanie kondycji, a także może być świetnym sposobem na zabawę. Podczas ćwiczeń, jednak trzeba upewnić się, że masz odpowiedni sprzęt, a jeśli masz zamiar być praktykując na bieżąco, należy również upewnić się, że jesteś prawidłowo nawodniony.

Skarpety i spodenki

Utrzymanie suchych stóp podczas treningu piłki wodnej jest koniecznością. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest użycie wilgoci tkaniny odprowadzania. Skarpety odprowadzające wilgoć są zaprojektowane tak, aby utrzymać stopy suche i zapobiec ich przyklejaniu się do podłoża.

Oprócz utrzymywania suchych stóp, istnieje kilka innych rzeczy, które powinieneś mieć na swojej liście kontrolnej. Po pierwsze i najważniejsze, musisz mieć wysokiej jakości piłkę nożną. Tanie piłki piankowe nie zapewni odpowiedniego poczucia dla swojej gry. Innym elementem, w który powinieneś zainwestować, jest wysokiej jakości kurtka przeciwdeszczowa. Podczas gdy jesteś na to, nie zapomnij przynieść ze sobą butelkę wody.

Może trzeba również zainwestować w niektórych piłka nożna shin guards. Te chronią nogi od wszelkich błędnych kopnięć, które mogą być kierowane na swój sposób. Chociaż shin guards są ważną częścią swojego arsenału piłkarskiego, należy również inwestować w niektórych skarpetach piłkarskich. To pomoże Ci utrzymać wytrzymałość podczas gdy jesteś na boisku.

Najlepsze skarpety piłkarskie są dobrze dopasowane i są wykonane z materiału, który będzie utrzymywał stopy suche. Należy również upewnić się, że skarpety są odpowiedniej długości, aby pokryć swoje shin guards. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz potrzebował dwóch par skarpet.

Oprócz wyżej wymienionych, powinieneś również nosić kurtkę przeciwdeszczową na praktyki na zewnątrz. Pomoże to utrzymać włosy i twarz w suchości i zapobiegnie poparzeniu słonecznemu. Podczas gdy jesteś w tym, możesz również chcieć zabrać ze sobą kilka zapasowych ubrań. W ten sposób będziesz mógł jak najszybciej przebrać się w inne ubrania.

Jak widzisz, jest wiele rzeczy, które powinieneś mieć na swojej liście. Powinieneś również zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie gry mają takie same wymagania. Na przykład, nie ma wymogu, aby nosić ten sam strój w każdym meczu. Na przykład, drużyna może nosić różne kolorowe szorty lub koszulki na każdy mecz.

W rzeczywistości niektórzy piłkarze noszą dwie pary skarpet. To nie jest zły pomysł, zwłaszcza gdy pogoda jest chłodna.

Właściwe nawodnienie

Niezależnie od tego, czy grasz w gorącym klimacie, czy w chłodnym, jeśli chcesz osiągać dobre wyniki i pozostać zdrowym, musisz uczynić właściwe nawodnienie priorytetem. Odwodnienie jest jedną z głównych przyczyn zmęczenia podczas gry w piłkę nożną. Ponadto, odwodnienie jest związane z urazami związanymi z ciepłem. Sportowcy muszą nadal pić wodę zarówno przed i podczas gier, aby uniknąć odwodnienia.

Odwodnienie może wpłynąć na wydajność gracza na boisku, powodując spadek szybkości i dokładności. Może również prowadzić do wyczerpania cieplnego i udaru cieplnego. Odwodnienie może również wpływać na wydajność umysłową, utrudniając skupienie się.

Ilość wody, jaką powinien wypić piłkarz, zależy od jego poziomu sprawności, intensywności gry i warunków pogodowych. American Council on Exercise zaleca, aby sportowcy pili 17 do 20 uncji wody przed meczem. American Council on Exercise zaleca również, aby sportowcy pili dziesięć uncji wody po meczu.

Piłkarze mogą również sprawdzić swoje nawodnienie poprzez oddawanie moczu. Jeśli kolor moczu jest ciemny lub żółty, gracz może być odwodniony. Jeśli jest biały, gracz jest prawidłowo nawodniony.

Odwodnienie jest poważnym problemem zdrowotnym, ale można go uniknąć. Symptomy obejmują uczucie zmęczenia, zawroty głowy i skurcze mięśni. W niektórych przypadkach gracz może osiągać dobre wyniki, gdy jest odwodniony. Jednakże, poważne odwodnienie wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Piłkarze powinni spożywać 75% ich spożycia wody dziennie. Oprócz wody, piłkarze powinni pić niewielką ilość płynów podczas i po zawodach. Piłkarze powinni również jeść prawo, aby utrzymać ich ciała odżywione. Sportowcy powinni jeść owoce i warzywa, aby uzupełnić swoje płyny.

Woda jest ważna dla piłkarzy, ponieważ pomaga smarować ich stawy, regulować temperaturę ciała i transportować składniki odżywcze. Może również pomóc w zapobieganiu urazom związanym z upałem. Sportowcy powinni pić napój sportowy oprócz wody podczas gier i turniejów. Może on również pomóc uzupełnić elektrolity, które są niezbędne do zapobiegania zmęczeniu.

Piłkarze powinni zacząć nawadniać się 24 godziny przed meczem. Powinni pić 17 do 20 uncji wody rano i pić małe ilości wody podczas przerw.

Odpowiedni sprzęt

Niezależnie od tego, czy jesteś zagorzałym fanem piłki nożnej, czy plażowiczem z zamiłowaniem do piłki nożnej i jedzeniem na świeżym powietrzu, piłka wodna to pewny sposób na ochłodę i zdobycie kondycji. Gra może być zabawna, ale nie da się ukryć, że jest bardziej oswojona niż zwykły stary footy. Z tym, że gra jest o wiele bardziej zabawna, jeśli jesteś gotowy się spocić. Kilka sprytnych wskazówek i trików sprawi, że będziesz na boisku z uśmiechem. Obejmuje to odpowiednie buty, dobrą fryzurę i odrobinę planowania. Przekonasz się, że gra jest o wiele przyjemniejsza, gdy masz ze sobą kilku przyjaciół.

Sędziowie

Niezależnie od tego, czy jesteś trenerem, czy rodzicem, musisz wiedzieć, że twój sędzia jest przeszkolony i przygotowany do prowadzenia gry twojej drużyny. Dobry gwizdek jest najważniejszym elementem wyposażenia sędziego.

Jeśli jesteś sędzią lub trenerem, upewnij się, że rozumiesz zasady gry. Jeśli jesteś nowy w grze, możesz chcieć wziąć udział w sesji szkoleniowej, aby nauczyć się podstaw sędziowania. Można to zrobić w klasie lub na boisku.

US Soccer Learning Center zapewnia szkolenia sędziowskie. Możesz zarejestrować się na tej stronie i podjąć serię modułów szkoleniowych. Każdy moduł jest około 30 minut długo.

Na koniec sesji szkoleniowej, otrzymasz zadanie na grę. Za gry, w których weźmiesz udział, otrzymasz pełne wynagrodzenie. Ważne jest, abyś sprawdził zasady przed grą, ponieważ sędzia ma pełną władzę podczas przebywania na boisku. Pole powinno być czyste i wolne od elementów rozpraszających uwagę.

Sędzia powinien być przygotowany do wyjaśnienia zasad graczom. Jeśli zawodnik ma kontuzję, powinien zostać poinstruowany, aby zadać martwy cios piłce.

Ważne jest również, aby pozostać nawodnionym. Powinieneś zawsze nosić ze sobą wodę w torbie przy linii bocznej. Powinieneś mieć również sprzęt zapasowy. Możesz nosić gwizdki na nadgarstkach. Możesz również używać sygnałów wizualnych, aby uczyć graczy o różnych aspektach gry. Sygnały te mogą być połączone z wypowiedziami słownymi i gwizdkiem.

Po meczu, powinieneś zapisać szczegóły meczu w formalnym protokole. Powinieneś mieć również zapis wszystkich wniesionych opłat i przydziałów do innych drużyn. Jeśli nie jesteś w stanie korzystać z telefonu, zachowaj nazwisko i numer telefonu swojego Schedulera w portfelu. Należy również skontaktować się z Scheduler jeśli masz pytania.

Jeśli jesteś sędzią, należy upewnić się, że jesteś na czas. Jeśli przyjdziesz późno, możesz zostać poproszony o opuszczenie pola. Nie powinieneś również trenować zawodników podczas gry. Może to skutkować karami i sankcjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *