Jak rozpocząć przygodę z nurkowaniem

Jak rozpocząć przygodę z nurkowaniem

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z nurkowaniem, czy jesteś już certyfikowany, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, gdy przygotowujesz się do rozpoczęcia przygody.

NIE UŻYWAJ ramion do napędzania się do przodu

Używanie ramion do napędzania się do przodu w wodzie może nie być najbardziej efektywną metodą. Może również odstraszyć morskie życie, więc najlepiej trzymać się podstaw.

Kluczem do napędzania się w wodzie jest poruszanie ramionami w stałym ruchu do przodu. Możesz użyć przedramion, dłoni lub obu tych elementów. Najprostszym sposobem na to jest odchylenie przedramion do tyłu, co będzie napędzać cię do przodu. Najlepszym momentem na wzięcie oddechu jest moment, w którym Twoje ramiona dopiero zaczynają wychodzić z wody.

Inne mniej oczywiste wskazówki obejmują unikanie nadmiernego kopania i chlapania. Powinieneś także unikać obracania głowy na boki. Dobrym pomysłem jest również utrzymanie rozluźnionych ramion – sekcja ta została zaczerpnięta ze strony Kobiety Kobietom. Zaokrąglone plecy mogą powodować niepotrzebne tarcie.

Najlepszym sposobem na to jest ćwiczenie na miękkim dywanie lub trawie. Będziesz chciał to robić przez kilka minut na raz, aż będziesz czuć się komfortowo. Będziesz również chciał ćwiczyć na powierzchni basenu, aby zobaczyć, czy możesz pływać przez kilka sekund, zanim będziesz musiał wstać.

Możesz użyć boi do ciągnięcia między udami, aby ćwiczyć mid-sculling. Sztuczka polega na tym, aby utrzymać ramiona prosto i ręce wystarczająco szeroko, aby chwycić boję do ciągnięcia. Jeśli wykonujesz mid-scull prawidłowo, twoje ręce powinny być w ruchu w kształcie ósemki.

Dos i don’ts dla nowych nurków

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym, czy nowym nurkiem, istnieją pewne dos i don’ts, których powinieneś przestrzegać przed nurkowaniem. Te zasady zapewnią Ci bezpieczeństwo i pozwolą na świetną zabawę.

Przed nurkowaniem zawsze powinieneś sprawdzić swój sprzęt. Sprawdź swój sprzęt pod kątem uszkodzeń, postrzępionych miejsc, zużycia i pęknięć. Sprawdź również swój zbiornik i wskaźniki, aby upewnić się, że działają prawidłowo. Jeśli masz problemy zdrowotne, przed nurkowaniem skonsultuj się z lekarzem.

Ważne jest również, aby nauczyć się planu nurkowania swojego kolegi i komunikować się z nim podczas nurkowania. Jeśli czujesz się spanikowany, ćwicz techniki oddechowe i medytację. Praktykowanie medytacji pomoże Ci również wizualizować możliwe problemy i rozwiązania.

Oprócz sprzętu, nurkowie powinni być również świadomi życia morskiego, które mogą spotkać. Niektóre stworzenia są trujące. Bądź ostrożny w pobliżu płaszczek. Niektóre mogą ugryźć, jeśli cię zobaczą.

Powinieneś również unikać zabierania zbyt dużego ciężaru. Zbyt duży ciężar zwiększa ryzyko wystąpienia choroby dekompresyjnej. Jeśli nie wiesz ile powinieneś mieć na sobie ciężaru, porozmawiaj z instruktorem nurkowania.

Powinieneś również unikać picia przed nurkowaniem. Alkohol wpływa na Twój osąd i czas reakcji. Jeśli jesteś przeziębiony, nie nurkuj. Przeziębienia mogą spowodować poważne szkody podczas nurkowania.

Wreszcie, unikaj dymu papierosowego. Palenie przed nurkowaniem może zmniejszyć natlenienie tkanek i spowodować narkozę azotową.

Nurkowanie to świetny sposób na relaks i podziwianie oceanu. Jednak jeśli nie możesz nurkować z powodów zdrowotnych, powinieneś tego unikać.

Nurkuj gdziekolwiek chcesz, z kimkolwiek chcesz

Niezależnie od tego, czy szukasz smaku lokalnego naparu, czy chcesz wyrwać się z miasta, nurkowanie jest zabawnym i satysfakcjonującym sposobem na wydanie pieniędzy. Dla niewtajemniczonych, możesz odkryć zupełnie nowy świat pod morzem. Tropikalne Karaiby są domem dla niektórych z najbardziej imponujących miejsc nurkowych na świecie. Zobaczysz tu wszystko, od płaszczek po rafy koralowe w całej ich okazałości. Nic dziwnego, że wielu nurków przyjeżdża do tej części świata, aby oddać się swojej pasji podwodnych poszukiwań. Wyjście z wody może być jednak wyzwaniem. Na szczęście istnieją firmy, które zadbają o szczegóły logistyczne za Ciebie.

Przede wszystkim musisz się upewnić, że jesteś w dobrych rękach. Posiadanie kompetentnego instruktora może być ratunkiem. Jeśli jesteś nowy do scuba, może chcesz zaciągnąć pomoc doświadczonego nurka. Po tym wszystkim, mają swoje najlepsze interesy w sercu. Jeśli masz szczęście, może nawet znaleźć się dzielenie nurkowania z egzotycznym nowego przyjaciela.

Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest zaplanowanie wizyty w lokalnym sklepie nurkowym. Personel jest doskonałym źródłem informacji i z przyjemnością poleci renomowanego operatora. Dobrym pomysłem jest również skontaktowanie się z członkami lokalnego klubu nurkowego, aby uzyskać poczucie społeczności.

Narkoza azotowa

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś doświadczonym weteranem, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o nurkowaniu. Musisz zrozumieć niebezpieczeństwa związane z głębokim nurkowaniem i jak ich unikać. Jednym z największych zagrożeń jest choroba dekompresyjna, która może wystąpić, gdy organizm nurka przyzwyczaja się do ciśnienia, które jest znacznie niższe niż normalnie.

Istnieje kilka sposobów na uniknięcie choroby dekompresyjnej, w tym utrzymanie prawidłowej pływalności, zachowanie dużej ostrożności i odbycie szkolenia odświeżającego. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest upewnienie się, że jesteś dobrze wypoczęty przed nurkowaniem. Powinieneś odpoczywać co najmniej dzień przed nurkowaniem.

Ważne jest również, aby zapoznać się z objawami narkozy azotowej. Chociaż nie powoduje ona trwałych uszkodzeń, może prowadzić do szeregu osłabiających objawów, w tym zaburzeń oceny sytuacji, zmniejszenia zdolności motorycznych i senności.

Jeśli doświadczasz narkozy azotowej, powinieneś zakończyć nurkowanie i wynurzyć się na płytszą głębokość. Pozwoli to Twojemu organizmowi na ponowne dostosowanie się do nowego ciśnienia. Kiedy objawy ustąpią, możesz kontynuować nurkowanie.

Ważne jest, aby pamiętać, że narkoza azotowa nie występuje podczas każdego nurkowania, ale jest to coś, na co należy uważać. Jeśli odczuwasz objawy, szukaj pomocy w nagłych wypadkach. Jeśli masz kolegę nurkowego, ostrzeż go lub ją, aby pomogli Ci zejść na mniejszą głębokość.

Narkoza azotowa może być leczona, ale tylko jeśli wystąpi we wczesnym stadium. Jeśli zaczniesz odczuwać objawy na głębokości większej niż 30 metrów, powinieneś wezwać swojego kolegę nurkowego i udać się na powierzchnię.

Program SSI Try Scuba

Program SSI Try Scuba to szybkie i łatwe wprowadzenie do nurkowania dla początkujących. Program obejmuje teorię nurkowania, podstawowe umiejętności i sprzęt podwodny. Będziesz mógł cieszyć się swoim pierwszym doświadczeniem z nurkowaniem w mniej niż tydzień.

SSI ma ponad 45 lat doświadczenia w szkoleniu nurków na całym świecie. SSI oferuje certyfikacje na różnych poziomach. Nauczysz się rozpoznawać stres, określać swoje umiejętności nurkowe i jak prawidłowo postępować w sytuacjach awaryjnych. Dowiesz się również jak bezpiecznie nurkować w warunkach ograniczonej widoczności.

Jeśli jesteś zainteresowany ukończeniem certyfikacji SSI Scuba Diver, możesz ukończyć kurs online lub osobiście. Ten certyfikat przygotuje Cię do eksploracji podwodnego świata i jest świetnym sposobem na dołączenie do ekskluzywnej grupy podwodnych odkrywców.

Program Basic Diver nauczy Cię umiejętności nurkowania do 12 metrów. Nauczysz się również jak używać sprzętu podwodnego, jak postępować w sytuacjach awaryjnych i jak pływać w płytkich wodach. Program obejmuje przegląd sprzętu do nurkowania, w tym nurkowanie w wodach otwartych na głębokość 40 stóp/12 metrów. Dowiesz się również o podwodnych sygnałach ręcznych i jak dzielić się powietrzem z kolegą.

Program SSI Try Scuba zawiera cały potrzebny sprzęt do wypożyczenia. Otrzymasz również kartę rozpoznawczą i swoje konto MySSI. Zawiera ono Twój certyfikat SSI, filmy szkoleniowe, zdjęcia i ilustracje. Jest to bezpłatne.

PADI lub SSI’s Advanced Open Water Diver Online

SSI lub PADI’s Advanced Open Water Diver Online to opcja online, aby stać się doświadczonym nurkiem. Obie firmy są częścią World Recreational Scuba Training Council (WRSTC) i obie oferują światowej klasy szkolenia nurkowe. Obie sprawiły, że nurkowanie stało się bardziej przystępne i dostępne.

Kurs online Advanced Open Water Diver PADI jest zaprojektowany tak, aby pomóc nurkom poszerzyć ich umiejętności i zyskać pewność siebie. Kurs ten jest prowadzony podczas dwóch półdniowych sesji. Obejmuje on nurkowanie przeciwko gruzom, praktykę pływalności, Peak Performance Buoyancy, fotografię podwodną i praktykę nawigacji.

Struktura kursu SSI jest elastyczna i pozwala studentom uczyć się we własnym tempie. Aplikacja SSI jest darmowa i pozwala nurkom przechowywać swoje dzienniki nurkowe i wszystkie certyfikaty.

Po kursie, SSI oferuje kurs Scuba Skills Update, aby zapewnić, że nurkowie na wodach otwartych posiadają niezbędne umiejętności. Po ukończeniu kursu nurkowie SSI są uprawnieni do otrzymania innych nagród i certyfikatów.

SSI i PADI są rozpoznawane na całym świecie. PADI jest największą firmą szkoleniową na świecie, która certyfikowała ponad 27 milionów nurków.

Kursy PADI są zaprojektowane z bardzo ścisłym programem nauczania. Instruktor PADI spotka się z uczniami, aby zaplanować Adventure Dives. Te nurkowania są zwykle między 60 a 100 stóp.

PADI wymaga również aby student zakupił swój podręcznik. Program e-learningowy PADI kosztuje, ale pozwala na nieograniczony dostęp do dokumentów przez rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *