Mistrzostwa Świata w piłce wodnej – kiedy i gdzie?

Mistrzostwa Świata w piłce wodnej - kiedy i gdzie?

W roku 2012 w Budapeszcie na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Wodnej. W imprezie wzięły udział drużyny: Węgier, Chorwacji i Czarnogóry. Jest to bardzo ważne wydarzenie, które wyłoni Mistrzów Świata w grze w piłkę wodną. Jest to również pierwszy raz, kiedy Mistrzostwa Świata odbywają się na kontynencie europejskim.

Węgry vs Włochy

Wcześniej w ciągu dnia Grecja pokonała Team USA 16-11 w ciężkim meczu. Drużyna narodowa Water Polo miała mocną defensywę, a ich linia obrony zrobiła kluczową akcję w ostatnich sekundach meczu.

W drugim meczu dnia Grecja pokonała Australię 8-8. Grecja zagra teraz ze zwycięzcą meczu Węgry-Włochy. Będzie to pierwszy mecz półfinałowy w historii tych mistrzostw. Obie drużyny zmierzą się ze sobą także w finale.

W pierwszej połowie drużyny cofnęły się, a w pierwszej tercji Włochy po ośmiu minutach prowadziły 6:5. Mistrzowie Europy po 13. minucie prowadzili 5:3. Węgry miały kilka szans, ale nie potrafiły umieścić piłki na linii.

W drugiej tercji Włochy zdobyły dwie bramki i w połowie drużyna europejska prowadziła 7:6. Przewaga Włoch wzrosła do 11-7, gdy do końca meczu pozostały zaledwie dwie minuty. Zespoły udały się na trzyminutową przerwę, a wynik meczu uległ zmianie.

Trzecia tercja była nieco bardziej otwarta, a Włochy przejęły kontrolę. Marco Del Lungo zdobył 13 bramek. Włosi wykorzystali przewagę 7:6. W czwartej kwarcie kontynuowali swoją przewagę, a Gonzalo Echenique zdobył trzy bramki. Włosi byli w drodze do ćwierćfinału, a teraz zmierzą się ze zwycięzcą meczu Węgry-Grecja.

Włosi byli silni również w drugiej połowie, ale nie mogli znaleźć tego samego poziomu intensywności, który prezentowali w pierwszej połowie. Mieli wielką szansę na wygranie meczu w ostatniej minucie. Odbity strzał z linii końcowej został uratowany przez Perrone. Węgrzy parli do przodu, ale ich szanse były niewielkie.

Chorwacja vs Czarnogóra

Wśród dziesięciu spotkań rozegranych podczas Mistrzostw Świata w Piłce Wodnej był jeden mecz pomiędzy Chorwacją a Czarnogórą. Ten zakończył się zwycięstwem Chorwatów 16-13. Mecz został rozegrany w Podgoricy.

Chorwacja zwyciężyła w emocjonującym konkursie. Chorwaci wcześnie otworzyli wynik, a następnie szybko zbudowali przewagę. Jeszcze przed końcem meczu ich przewaga wzrosła do trzech bramek, a następnie zamknęli mecz. W finale zmierzyli się z Węgrami.

W pierwszej połowie Czarnogóra nie potrafiła wykorzystać sytuacji sam na sam. Ich koledzy z reprezentacji byli tylko 8 z 26 przy strzałach. Mieli rzut karny i szansę na zdobycie bramki z karnego. Chorwaci mieli również sytuację sam na sam na nieco ponad 3 minuty przed końcem meczu.

Chorwacja wyszła na prowadzenie 3-2 w pierwszej kwarcie, a następnie na koniec pierwszej połowy prowadziła 6-4. Chorwacja w pełni kontrolowała przebieg meczu. Po przerwie margines wzrósł do 10-4, a Chorwaci przetoczyli się przez Greków. Udało im się trafić dwa razy w drugiej kwarcie i ponownie w trzeciej. Mecz zakończył się bramką Vahana Bichakhchyana.

Chorwacja miała cztery kary, ale wszystkie zostały uratowane przez Marco del Lungo. Dokonał też kapitalnego ratunku przy wybiciu Lorena Fatovica. Kilku graczy Chorwacji oddało strzały z obwodu, ale tylko jeden został zamieniony.

Czarnogóra grała stylem gry, ale w drugiej połowie mieli szansę na zdobycie bramki. Luca Marziali został ukarany czerwoną kartką za prowokację.

Czarnogóra miała szansę na zdobycie bramki z karnego w drugiej połowie. Jerko Marinic-Kragic wypuścił jednak piłkę w powietrze, a ta została wyczyszczona.

Origins

Pomimo długiej historii i licznych wcieleń, water polo pozostaje najgorętszym sportem w basenie. Poza typowymi podejrzanymi, orlikami, miłośnicy water polo mogą być znalezieni we wszystkich kształtach i rozmiarach. W przeciwieństwie do gry w piłkę nożną, gracze nie są ograniczeni do granic basenu, co pozwala im w pełni wykorzystać zakres temperatur i wilgotności wody. Ponadto, sport może być odtwarzany w różnych konfiguracjach od rekreacyjnych, do konkurencyjnych, do wysokiego poziomu konkurencyjnego, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych sportów w świecie sportu. Najlepsze jest to, że większość tych drużyn składa się z lokalnych dzieci w wieku od 5 do 30 lat.

Piłki do polo wodnego Mikasa

Niezależnie od tego, czy rozgrywasz mecz w domu, czy na turnieju, piłki do polo wodnego Mikasa to standard dla piłek do polo wodnego. Posiadają doskonałe właściwości gry i są wykonane z wysokiej jakości gumy.

Piłka do water polo Mikasa W6000W jest oficjalną piłką FINA, LEN i Mistrzostw Świata. Wykonana jest z najlepszej jakości naturalnej gumy i posiada profesjonalnie wypolerowaną powierzchnię.

Piłka do water polo Mikasa jest zatwierdzona przez NFHS i ma doskonałą przyczepność. Jest również przyjazna dla środowiska i generuje bardzo mało odpadów gumowych.

Piłka do water polo Mikasa jest używana na Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata i jest jedną z najlepszych piłek na rynku. Jest również objęta roczną gwarancją.

Piłki do water polo firmy Mikasa są używane na międzynarodowych zawodach od lat 80-tych. Są używane na Igrzyskach Olimpijskich, Igrzyskach Wspólnoty Narodów, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Używane są również podczas sesji treningowych i szkoleń. Zostały przetestowane i zatwierdzone przez NFHS, FINA, LEN, WPSA i NCAA.

Nowa piłka Mikasa do water polo posiada specjalny „wielokierunkowy mokry chwyt”, który eliminuje różnice w sile mokrego chwytu pomiędzy kierunkiem pionowym i równoległym. Posiada również bardziej spójny mokry chwyt na całej powierzchni piłki.

Nowa piłka do water polo została zaprojektowana w celu zmniejszenia ilości odpadów gumowych generowanych przez konwencjonalne piłki do water polo. Nowa piłka ma również wizualny projekt „fali”. Zawiera precyzyjnie nawinięty nylonowy karkas i ręcznie polerowaną gumową osłonę.

Opinie o piłce do water polo Mikasa to świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o produkcie. Pomoże Ci to zdecydować, czy produkt jest dla Ciebie odpowiedni.

Bójki

Prawdopodobnie najprzyjemniejszą częścią gry w Mistrzostwa Świata w Piłce Wodnej jest różnorodność inspirujących trybów gry w ofercie. Poza wspomnianymi wcześniej trybami pvp, możesz cieszyć się wieloma trybami online, skierowanymi do różnych typów graczy. WMBC to gra o bogatej ofercie, którą każdy miłośnik gier musi koniecznie wypróbować. Wśród wyżej wymienionych ofert jest kilku godnych uwagi graczy. W szczególności, najlepsi z najlepszych walczą o tytuł najlepszego z najlepszych w różnych kategoriach. Wśród bardziej konkurencyjnych drużyn są tacy gracze jak Jesse James i legendarny, a niesprawdzony, Xian Qiang. W rzeczywistości, Xian Qiang może być po prostu najlepszy w WMBC. Jedynym utrudnieniem jest brak odpowiedniego miejsca. Nie jest to problem dla wyżej wymienionych zawodników, ale jest to wyzwanie dla zawodników, którzy nie są w składzie drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *