Nauka pływania – od czego zacząć?

Nauka pływania - od czego zacząć?

Niezależnie od tego, czy uczysz dziecko pływać, czy chcesz nauczyć się robić to sam, musisz wiedzieć, jak zacząć. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia, najlepiej uczyć się od profesjonalnego instruktora. Jeśli nie masz pieniędzy na jednego, jest mnóstwo tanich lekcji do wyboru. Będziesz również potrzebował miejsca do pływania. Możesz znaleźć basen w swojej okolicy, wykonując wyszukiwanie w Internecie.

Pociągnięcia

Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w pływaniu, czy chcesz poprawić swoją technikę, nauka nowych pociągnięć pomoże Ci osiągnąć cele związane z pływaniem. Nauka nowych uderzeń będzie wyzwaniem dla Twojego ciała i umysłu, ale może być przyjemna i satysfakcjonująca. Kluczem jest skupienie się na prawidłowej technice i formie. Może być to wstęp do innych aktywności wodnych, o których możesz przeczytać na stronie Aqua Fitness.

Piersi to jedno z najłatwiejszych do nauczenia się pociągnięć pływackich. Będziesz mógł swobodnie oddychać i widzieć, gdzie płyniesz. Będziesz również w stanie oddychać z wody. Jest to dobre pociągnięcie dla osób z problemami z szyją. Jest również świetny dla pływaków długodystansowych.

Sidestroke to doskonałe pociągnięcie dla osób, które wracają do zdrowia po kontuzji. Nie wymaga zginania kolan, tak jak ma to miejsce w przypadku piersi. Ten skok jest świetny dla ludzi, którzy muszą pomagać innym i może być przydatny dla ludzi, którzy są kontuzjowani.

Motyl jest jednym z najbardziej męczących pociągnięć pływackich. Wymaga ono wybicia się nogami i uniesienia głowy nad wodę. Będziesz musiał również zgiąć kolana i obrócić stopy na zewnątrz. Może to być nieco trudne dla początkujących.

Wymiatanie to kolejne pociągnięcie pływackie, które wykorzystuje Twoje wiodące ramię do wypychania wody do tyłu. Jest używany przez wielu ratowników. Nie jest powszechnie używany przez pływaków wyczynowych.

Będziesz chciał mieć dobrą wytrzymałość, kiedy uczysz się pływać. Najlepsi pływacy zawsze myślą o swojej technice. Są też w stanie pływać z większą siłą i równowagą. Praktykowanie nowych pociągnięć może być frustrujące, ale ważne jest, aby kontynuować. Przekonasz się, że w końcu warto.

Powinieneś także spróbować rozluźnić szyję i ramiona. Będziesz lepiej pływać, jeśli nie będziesz zbytnio obciążać jednego obszaru ciała.

Oddychanie

Posiadanie dobrej rutyny oddechowej w pływaniu może zrobić różnicę między odniesieniem sukcesu a zmęczeniem i powolnością. Jest to szczególnie prawdziwe dla początkujących pływaków, którzy często wstrzymują oddech pod wodą. Słaba wymiana powietrza może prowadzić do wysokiego tętna i słabej wydajności pływania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Jedną z pierwszych rzeczy, których powinieneś się nauczyć jest oddychanie pod wodą. Jest to ważne, aby pozbyć się dwutlenku węgla (CO2), który gromadzi się we krwi. Ciało wyczuwa to nagromadzenie i daje ci potrzebę oddychania.

Najbardziej efektywnym sposobem oddychania pod wodą jest bobowanie. Możesz to przećwiczyć trzymając w wodzie przyrząd do unoszenia się na wodzie lub kickboard. Powinieneś wdychać i wydychać powietrze przez około sekundę każde.

Możesz również oddychać dwustronnie. Może to być pomocne podczas rozgrzewki i krótkich zestawów. Aby wykonać dwustronne oddychanie, musisz wdychać powietrze przez usta i wydychać je przez nos. Można je również wykorzystać przy ćwiczeniach i zestawach aerobowych.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez pływaków jest wstrzymywanie oddechu pod wodą. Może to prowadzić do hiperwentylacji i słabej wymiany powietrza. Ważne jest, aby pamiętać, że pływanie jest ruchem dwusuwowym. Powinieneś nabierać powietrza tylko w określonych momentach podczas ruchu.

Podczas pływania na piersiach powinieneś wdychać i wydychać powietrze co drugie pociągnięcie. Jeżeli wstrzymujesz oddech podczas jednego pociągnięcia, nie możesz wykonać pełnego pociągnięcia. Szybciej poczujesz zmęczenie i wiatr.

Oddychanie na jedną stronę przez cały czas może również prowadzić do braku równowagi. To spowoduje, że zboczysz z kursu na otwartej wodzie. Zamiast tego spróbuj oddychać na obie strony.

Kupno kickboardu

Kupno kickboardu to doskonały sposób na poprawienie techniki kopania i zwiększenie siły nóg. Kickboardy są również świetnym sposobem na poprawę bezpieczeństwa w wodzie.

Kickboard może być używany zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Kickboard można kupić w różnych rozmiarach i kształtach. Niektóre rodzaje kickboardów pozwalają na użycie rąk do kopnięcia. Możesz używać kickboarda w basenie do wykonywania salta, co może poprawić Twoją koordynację sportową.

Najlepszy kickboard dla Ciebie zależy od Twojego poziomu pływania. Jeśli jesteś początkujący, powinieneś zacząć od kickboardu o normalnym rozmiarze. Materiał, z którego wykonany jest kickboard musi być trwały i długowieczny.

Idealny kickboard pozwoli Ci na wykonywanie wszystkich rodzajów kopnięć przy jednoczesnym utrzymaniu ciała w odpowiedniej pozycji. Ta opływowa pozycja zmniejszy opór i nacisk na ramiona.

Możesz chcieć wybrać kickboard z paskiem na ręce. Pasek na ręce pomaga utrzymać pewny chwyt deski podczas pływania. Ułatwia to również trening w wodzie.

Deska kickboardowa występuje w różnych kształtach, w tym prostokątnym, zaokrąglonym lub w kształcie nagrobka. Każdy kształt jest zaprojektowany tak, aby oferować różne korzyści dla pływaków.

Najlepszy kickboard dla Ciebie zależy od Twojego wieku, poziomu pływania i stylu kopania. Wybór deski do pływania to skomplikowany proces. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć najlepszy kickboard dla Ciebie.

Kickboard to kawałek pianki, który zwiększa pływalność pływaka. Pozwala również pływakom komunikować się ze swoimi trenerami. Kickboardy stały się popularne dla pływaków w każdym wieku, od dzieci do dorosłych.

Nadzorowanie dziecka

Podczas nauki pływania rodzice powinni zwracać uwagę na swoje dziecko i poświęcać mu pełną uwagę. Jednak ważne jest również, aby być świadomym rozproszenia uwagi. American Academy of Pediatrics zaleca stały nadzór nad dziećmi w wodzie i wokół niej. Pomoże to zapewnić, że dziecko jest bezpieczne i dobrze chronione.

Oprócz stałego nadzoru istnieją inne warstwy ochrony, które pomagają zapobiegać urazom i wypadkom śmiertelnym związanym z zanurzeniem. Jednym z nich jest nadzór dotykowy, który polega na utrzymywaniu dzieci w zasięgu ręki. Oznacza to wyjście z wody z dzieckiem, jeśli ma ono kłopoty.

Podczas gdy stały nadzór jest najlepszym sposobem zapobiegania utonięciom, istnieje wiele czynników rozpraszających, które mogą zakłócić Twoją zdolność do nadzoru. Są to rozmowy z innymi dorosłymi, szybkie zadania w domu i telefony komórkowe. Rozproszenia mogą również wpływać na Twój osąd i koncentrację.

Oprócz nadzoru dotykowego, rodzice powinni również zwrócić uwagę na to, w jakiej ilości wody ich dziecko może bezpiecznie pływać. Pomoże im to rozwinąć wiedzę i umiejętności niezbędne do bezpiecznego pływania. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby rodzice nigdy nie zostawiali dzieci w wodzie bez nadzoru.

Badanie wykazało, że opiekunowie są rozproszeni podczas nadzorowania maluchów. Większość opiekunów zgodziła się z twierdzeniami o powszechnym rozproszeniu uwagi. Oceniali oni te stwierdzenia na pięciopunktowej skali prawdopodobieństwa. Negatywne stwierdzenia odzwierciedlały rozproszony nadzór, natomiast pozytywne wskazywały na uważny nadzór.

Badanie wykazało również, że wyższe wykształcenie i umiejętność posługiwania się wodą były związane z uważnym nadzorem. Ponadto wiek opiekunów, liczba dzieci w grupie i basen w domu były związane z zachowaniem nadzoru.

Zapobieganie utonięciom

Pobieranie lekcji pływania może pomóc w zapobieganiu utonięciom u dzieci. Należy jednak upewnić się, że lekcje są prowadzone przez instruktora posiadającego wiedzę na temat rozwoju dziecka. Ponadto, nauka pływania powinna być ciągła przez cały rok.

Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, aby wszystkie dzieci miały co najmniej jedną lekcję pływania w roku. Kilka organizacji popiera również nauczanie kompetencji wodnych dzieci w wieku od dwóch do czterech lat.

Przegląd literatury sugeruje jednak, że potrzebne są dalsze badania w celu ustalenia, czy umiejętności te zmniejszają ryzyko utonięcia u dzieci. Ograniczenia literatury obejmują brak spójnych miar narażenia, brak zależności dawka-odpowiedź i brak jasności co do nabywania umiejętności. Potrzebna jest również bardziej wszechstronna definicja kompetencji wodnych.

Utonięcie jest główną przyczyną przypadkowej śmierci dzieci w wieku od jednego do czterech lat. Jest to również druga główna przyczyna śmierci związanej z niezamierzonym urazem. Na ryzyko utonięcia dziecka wpływa kilka czynników, w tym wiek, sprawność fizyczna i ograniczenia rozwojowe.

Brak barier w dostępie do zbiorników wodnych bez nadzoru może również zwiększyć ryzyko utonięcia. Zbiorniki wodne są również często trudne do ograniczenia, co utrudnia ochronę dzieci, które omijają bariery.

Ponadto czynniki społeczne mogą również zwiększać ryzyko utonięcia. Na przykład, niski wskaźnik socjoekonomiczny został powiązany z ryzykiem utonięcia. Dzieci z biedniejszych środowisk socjoekonomicznych rzadziej uczęszczają na lekcje pływania. Dzieci mają również większe ryzyko utonięcia, jeśli nie mają na sobie kamizelek ratunkowych.

Aby zmniejszyć ryzyko utonięcia, rodzice powinni być świadomi zbiorników wodnych w pobliżu swojego domu. Ponadto, rodzice nigdy nie powinni zostawiać dziecka bez opieki w pobliżu wanny, toalety lub innego zbiornika wodnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *