Wszystko co musisz wiedzieć o surfingu

Wszystko co musisz wiedzieć o surfingu

Niezależnie od tego, czy nigdy wcześniej nie byłeś na surf breaku, czy chcesz zrobić kolejny krok w swojej podróży surfingowej, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Od tego, jaki sprzęt spakować do tego, jak radzić sobie z agresywnymi surferami, jest wiele do nauczenia się przed uderzeniem w wodę.

Nauka czytania oceanu

Posiadanie umiejętności czytania oceanu podczas surfowania jest jedną z najważniejszych umiejętności, które możesz rozwinąć. Może być wyzwaniem dla początkujących, a nauka wymaga czasu i praktyki.

Ucząc się czytać ocean, powinieneś obserwować i obserwować fale, gdy się łamią. To pomoże ci ocenić rodzaj fali, którą chcesz złapać. Na przykład, jeśli jesteś początkujący, możesz chcieć zacząć od fal, które łamią się powoli. Powinieneś również unikać fal, które są zbyt ciężkie. Takie fale mają większy potencjał konsekwencji.

Istnieją cztery etapy łamania fal. Są to szczyty, grzbiety, zagłębienia i fale rozlewające się – sekcja ta jest wynikiem pracy redakcji portalu beautytherapy.pl. Kiedy już opanujesz czytanie fal, będziesz mógł częściej łapać wysokiej jakości fale. Powinieneś również znać rozmiar i kształt fal w danym miejscu. To pomoże Ci wybrać najlepszy czas na wiosłowanie.

Przed uderzeniem w surfing, powinieneś mieć odpowiedni sprzęt. Należy do niego długa deska. Długa deska jest łatwiejsza do stania i wiosłowania, i jest bardziej zwrotna. Należy również nosić mokry kombinezon, aby pomóc utrzymać się w wodzie. Dobrym pomysłem jest również posiadanie zapasowej deski i kasku.

Czytając ocean, powinieneś starać się szukać szczytu fali. Szczyt jest najmocniejszą częścią fali i najszybszą. Szczyt jest również najwyższym punktem fali.

Nauka surfowania na ciężkich falach

Rozwijanie hartu ducha w nauce surfowania na ciężkich falach nie jest łatwe. Może być frustrujące, a nawet niebezpieczne. Ale może również prowadzić do większej zabawy w wodzie.

Identyfikacja części fali jest kluczową częścią czytania fal. Pomoże Ci to w komunikacji z trenerem surfingu.

Dobrze jest też wiedzieć, jaki jest idealny pływ dla danego breaka. Zapytaj lokalnych surferów o radę. Jeśli nie wiedzą, możesz sprawdzić raporty surfingowe. Możesz również użyć aplikacji, aby określić najlepszy pływ.

Fala, która łamie się szybko i pusto, nazywa się beczką. Fala, która łamie się na nosie, nazywa się nosedive. Fala, która łamie się w prawo nazywa się falą prawą. Fala, która łamie się w lewo nazywa się falą lewą.

Dobrą zasadą jest surfowanie poza sezonem, kiedy fale są mniejsze i łatwiejsze do opanowania. W sezonie „on” miejsca do surfowania mogą być zbyt zatłoczone lub fale mogą być zbyt duże, abyś mógł je opanować.

Kiedy uczysz się surfować w ciężkich falach, najlepszą radą jest wzięcie lekcji od wykwalifikowanego przyjaciela lub doświadczonego instruktora surfingu. Będziesz potrzebował dużo praktyki i cierpliwości, aby rozwinąć umiejętności potrzebne do bezpiecznego i efektywnego surfowania w wodzie.

Radzenie sobie z agresywnymi surferami

Posiadanie dobrej etykiety surfowania jest niezbędne dla każdego w surfingu. Oznacza to, że nie ignorować innych surferów, którzy czekają na swoją kolej, i dać każdemu uczciwą szansę. Surferzy powinni zawsze być uprzejmi dla siebie i przestrzegać lokalnych przepisów.

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się surferzy, są gangi surfingowe. Odnosi się to do grup ludzi, którzy próbują wykorzystać swoją siłę, aby zastraszyć innych surferów. Problem ten powraca w niektórych najpopularniejszych przerwach surfingowych.

Jednym z najczęstszych sposobów radzenia sobie z agresywnymi surferami jest nie startowanie na falach, na których są inni surferzy. Jest to niebezpieczne i może skończyć się przemocą.

Inne taktyki, których używają surferzy to napaść słowna, wandalizm i zastraszanie. Surfing jest sportem konkurencyjnym i ludzie, którzy surfują są często konkurencyjne siebie. Nie jest rzadkością widzieć ludzi zawstydzających się nawzajem na mediach społecznościowych.

Posiadanie dobrej etykiety surfowania nie tylko utrzymuje wszystkich w bezpieczeństwie, ale także utrzymuje surferów zorganizowanych i utrzymuje surferów zorganizowanych. Często, lokalne swędzenie do dzielenia się może spowodować newbie do żądania, aby być zawarte w lineup. Wtedy, the local’s itch to get in the lineup could cause a newbie to bail early.

Posiadanie dobrej etykiety surfingowej oznacza również nie wcinanie się w linię, wężykowanie fali lub nadużywanie swoich umiejętności. Te działania są uważane za „nadużycie”. W przypadku „nadużycia”, surfer może być zdjęty, gdy on lub ona dostaje falę wszystko dla siebie.

Wybór początkującego przyjaznego surf break

Wybór początkującego przyjaznego surf break jest ważną decyzją, która powinna być podjęta z należytą starannością. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli dopiero zaczynasz, bo chcesz mieć pewność, że nie są nieumyślnie krzywdzące siebie lub innych. Na szczęście istnieje wiele miejsc na świecie, które sprawiają, że doświadczenie surfingowe jest bryza. Niektóre z najlepszych miejsc, aby znaleźć początkujących przyjazne przerwy surf są w Kalifornii, Hawaje, i Karaiby. Aby znaleźć najlepsze miejsca do surfowania w swojej okolicy, należy skonsultować się z miejscowymi.

Przekonasz się, że niektóre z tych miejsc mogą być lepsze dla bardziej zaawansowanych surferów. Jeśli jesteś w nastroju do bardziej laid back doświadczenie, będziesz szczęśliwy, aby wiedzieć, że wiele miejsc mają szkoły surfowania. Przekonasz się również, że temperatura wody nigdy nie spada poniżej 15 stopni w miesiącach zimowych.

Jednym z najlepszych miejsc do znalezienia miejsca do surfowania dla początkujących jest Cowell Beach. Miejsce to znane jest z piaszczystego dna i dużego wyboru szkół surfingowych. Przekonasz się również, że ma najnowszą i największą plażę bonanza w mieście. W zależności od tego, gdzie surfujesz, może się okazać, że najlepszym czasem na uderzenie w plażę są wczesne godziny poranne.

Oczywiście, jeśli chcesz wejść do wody, będziesz chciał się upewnić, że masz na sobie odpowiedni strój. Powinieneś również nosić kask surfingowy, aby uniknąć obrażeń.

Wypływanie w kanale lub na ramieniu

Wypływanie w kanale lub wypływanie na ramieniu może być świetnym sposobem na złapanie fali. Ale może to być również niebezpieczne. Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć przed wypłynięciem.

Jeśli jesteś nowy w surfingu, to może być pomocne, aby spojrzeć na topografii oceanu i kierunku swell, aby uzyskać pomysł, gdzie najlepsze fale są. Należy również sprawdzić prognozę surfowania, aby zobaczyć, jakie są aktualne warunki. To pozwoli Ci zdecydować, czy bezpiecznie jest wiosłować w kanale czy na ramieniu.

Powinieneś także starać się nie wchodzić w drogę innym surferom. Na przykład, należy unikać wiosłowania do „serca” lineup. To właśnie tam ludzie startują na fali. Prawdopodobnie znajdziesz się w złym miejscu w złym czasie.

Powinieneś również badać swoich kolegów surferów. Jeśli widzisz, że ktoś zostaje wessany do ripu lub żądło critter, przenieść się z ich drogi. Mogą dać ci śmierdzące oko, ale nie musisz się bronić.

Najlepszym sposobem, aby wiedzieć, gdzie najlepsze fale są iść studiować prognozy surfowania i lokalnych warunków surfowania. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś początkującym. Fale dla początkujących są mniej zatłoczone i zazwyczaj łatwiej je złapać.

Wybór mokrego kombinezonu

Wybór mokrego kombinezonu do surfowania jest niezbędny, ale wybór odpowiedniego może zrobić różnicę. Jeśli dostaniesz mokry kombinezon, który nie pasuje prawidłowo, będziesz nieszczęśliwy w wodzie, co utrudni ci cieszenie się sesją surfowania. Na szczęście istnieje kilka prostych wskazówek, które można zastosować przy wyborze mokrego kombinezonu do surfowania.

Zanim wybierzesz mokry kombinezon, weź pod uwagę swój typ ciała. Jeśli jesteś osobą szczupłą, możesz zdecydować się na cieńszy kombinezon mokry. Z drugiej strony, jeśli jesteś wysoką osobą, możesz chcieć wybrać grubszy kombinezon mokry. Grubość kombinezonu mokrego jest największym czynnikiem utrzymującym ciepło. Określa również, jak elastyczny jest kombinezon.

Grubość kombinezonu mierzona jest w milimetrach. Kombinezony mokre są dostępne w grubościach od 2 do 5 milimetrów. Jeśli zamierzasz spędzać dużo czasu w wodzie, warto kupić grubszy kombinezon. Wybór zbyt grubego kombinezonu może spowodować, że kombinezon będzie zwisał w niektórych miejscach, co zmniejszy Twoją mobilność.

Kombinezony są zaprojektowane tak, aby były elastyczne i dopasowane, ale powinny być również wygodne. Powinieneś przymierzyć różne marki, aby zobaczyć, która z nich zapewni Ci najlepsze dopasowanie.

Wybierając mokry kombinezon do surfowania, weź pod uwagę porę roku. Cieńszy mokry kombinezon jest bardziej elastyczny, ale może nie oferować wystarczającego ciepła. Grubszy kombinezon jest bardziej izolowany, ale może Cię również przegrzać. Temperatura wody zmienia się drastycznie w ciągu roku. W zależności od regionu, zimą możesz potrzebować grubszego kombinezonu, aby pozostać ciepłym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *